88862540
ساعات کاری: شنبه تا چهارشنبه ساعت 9:00 الی 17:00، پنج شنبه تعطیل

فیش پرینتر


فیش پرینتر که در بازار به نام های فیش  زن ، پرینتر صدور فیش ، پرینتر حرارتی ، چاپگر رسید مشتری نیز شناخته می  شود چاپگری است معمولا با ابعاد کوچک و طراحی شده برای کسب و کارهایی که  نیاز به صدور فاکتور در سایز کوچک با هزینه کم می باشند. اکثر دستگاه های  فیش پرینتر از تکنولوژی چاپ حرارتی ( Direct Thermal ) بهره می برند به  همین دلیل سرعت چاپ آنها بالا می باشد و نیازی به جوهر ، کارتریج و … نمی  باشد و کاربر تنها چیزی که نیاز دارد رول های کاغذ حرارتی می باشد.

برخی از برند های معتبر تولید کننده فیش زن عبارتند از : سیتی زن ، بیکسلون ، سوو ، اپسون

نکات مهم در تهیه دستگاه فیش پرینتر :

برند : 

شاید برای مصرف کنندگان کمی عجیب باشد که یکی از معیارهایی که برای خرید  دستگاه چاپگر صدور فیش مطرح کرده ایم بحث برندینگ باشد ولی ظهور پدیده ای  به نام ساخت برند جعلی باعث شده تا ما توجه به شرکت تولید کننده دستگاه را  به عنوان یک معیار اصلی در خرید این تجهزات قرار دهیم. بسیاری از دستگاه  های موجود در بازار بدون نام یه به اصطلاح NoName بوده و وارد کنندگان  سودجو این محصولات را با برند و بسته بندی ساختگی وارد ایران می کنند. راه  شناسایی این دسته از کالا بسیار آسان خواهد بود. کافی است نام آن کالا را  جست و جو کنید تا ببینید آیا چنین محصولی با برند و مدل در سایت های خارجی و  معتبر وجود دارد یا نه. متاسفانه کمبود اطلاعات خریداران باعث شده حجم  بسیار زیادی از محصولات بازار به این دسته از کالاهای بی کیفیت و بی اصالت  اختصاص داده شود.

هد و اتوکاتر : 

دو قطعه اصلی دستگاه های فیش پرینتر هد و اتوکاتر می باشد که بیشتری  استهلاک را در هنگام کار با دستگاه دارند. این قطعات دارای عمر خاصی می  باشند و باید در هنگام خرید به عمر قطعات ذکر شده دقت کرد. و نکته دیگر  اینکه در خصوص هد علاوه بر عمر وضوح چاپ معیار دیگری است که حائز اهمیت است  که بر خوانایی فیش چاپ شده به آن بستگی دارد.

پورت های اتصال:

برای ارتباط با کامپیوتر یا وسیله الکترونیکی دیگر که قرار است اطلاعات  چاپ را ارسال کند درگاه یا همان پورت لازم است. پورت ها انواع مختلفی دارند  و هر یک دارای ویژگی هایی است که شناخت ویژگی هر یک باعث می شود هنگام  خرید بتوانیم دستگاه را انتخاب کنیم که از آن پشتیبانی کند. مثلا USB با  افزایش متراژ کابل کارایی خود را از دست می دهد و برای اماکنی که فاصله بین  کامپیوتر و دستگاه زیاد است باید فیش پرینتر دارای پورت شبکه یا وایرلس  خریداری کرد.


کمی صبر کنید...